Osvětlení středových regálů a plochy prodejny

Úvod Osvětlení středových regálů a plochy prodejny

Jestliže jsme navrhli osvětlení regálů po obvodu ,  můžeme přistoupit k osvětlení plochy prodejny:

 Pokud je  prodejna širší než 6 m a vyšší než 2.6 m:

Použijeme k osvětlení plochy LED panely a  reflektory. V méně luxusních prodejnách jen LED panely.  
Reflektory:

Použijeme stejné reflektory jako u obvodu prodejny a nasvítíme s nimi stojany a regály stojící volně v ploše. Např. obdélníkový regál tedy nasvětlujeme z obou delších stran. Rozteč reflektorů může být větší a nemusíme dbát tak na rovnoměrnost,  nemusíme např nasvětlovat užší stranu obdélníkového regálu. Zbytek světla by měly zajistit LED panely umístěné nad střed uliček.  Reflektory  umístíme o cca 10 - 20 cm blíže ke zboží než u obvodových reflektroů. Tímto strmějším svícením omezíme oslnění zákazníka stojícího z druhé strany regálu. Výška zavěšení  stejná jako u obvodových reflektorů. Nemusíme  nasvětlovat stranu regálů obrácených k dobře nasvětlenému obvodu prodejny, protože pokud jsou regály blízko obvodu /ulička cca 60 cm/, tato strana bude dostatečně osvětlena odrazem.  Roztěč reflektorů může být cca 2 m, protože narozdíl od obvodových regálů a stěn získávají více světla odrazem a rozptylem od ostatních svítidel.

Z LED panelů je lepší použít ty, které mají LED umístěné na zadní stěně a ne po obvodu, protože mají vyšší účinnost, při stejné watáži více svítí. Vhodné LED panely zde.

Pokud je  prodejna užší než 6 m a není vyšší než 2.6 m:

- Pokud je užší než 6 m není nutné střed osvětlovat reflektory a postačí světlo odražené od obvodových reflektorů.

-Pokud není prodejna vyšší než 2,6 m nelze použít na středu reflektory, protože by oslňovaly zákazníky. Pak použijeme jen LED panely.


LED panel pro prodejny


Aktualizováno 10. 6. 2018

  

Copyright 2017 - 2020 © Osvětlení prodejny