Osvětlení obvodu - regálů

Úvod Osvětlení obvodu - regálů

Osvětlení regálů po obvodu

Osvětlení regálů po obvodu

Nejvhodnější k osvětlení obvodových regálů jsou LED reflektory na napájecích lištách. Výkon by měl být min. 30 W a cca 3000 lm. U nízkých stropů a malých prostor min. 20 W a 1800 lm. Příklady vhodných reflektorů zde. U vysokých stropů je třeba  spustit reflektory na lištách níže. Barva světla je vhodná studená bílá - 4000K - 4500 K. . Pokud je kolem zboží dřevo, u dřevěných výrobků,  u pečiva,  u ovoce a zeleniny je vhodnější teplá bílá - 3000 K

LED reflektory pro osvětlení zde

Třífázové lišty pro umístění LED a výbojkových reflektorů zde

Rozmístění:
Reflektory zavěšte na lištu ve výšce 2,4 - 2,8 m. Max ale do cca 3 metrů . 
Jedno svítidlo na 1,5 m  maximálně 2 m délky obvodové zdi - regálu. Lišty po obvodu prodejny ve vzdálenosti cca 125 cm od stěn při výšce zavěšení na lištu ve výšce max.  2,8 m a 115 cm při výšce zavěšení 3,0 m. Platí pro zboží vystupující do vzdálenosti 60 cm od zdi, pro zboží vystupující jen 30 cm od zdi lištu do vzdálenosti cca 105 - 110 cm od zdi.
Výsledná osvětlenost na svislé ploše obvodového zboží bude ve výšce 130 cm / pohledová výška zákazníka/ po instalaci: 1000 - 750 lx.

Pro sádrokartonové a kazetové stropy - vestavná LED svítidla:
Použít vestavné reflektory doporučuji do výšky stropu max 3,1 metru. Pro vyšší stropy doporučuji  zavěsit reflektory na lištu pod strop , tedy postupovat jako by tam žádný podhled nebyl. 
Podmínkou pro použití vestavných reflektorů je vestavná hloubka min. 18 cm. Doporučuji v případě, že neznáte,. co je uvnitř stropu - provést sondu a strop prozkounat. Opravdu to za tu práci a nepořádek stojí. Často dojdete k závěru, že trámoví, rozvody vody a vzduchotechnika nebo silná vrstva tepelné izolace umístění reflektorů neumožňuje a je lepší použít reflektory na liště na povrchu stropu. Nikdy neinstalujte vestavná LED svítidla pod vrstvu izolace. Nebudou dostatečně chlazená a dojde v krátké době k jejich zničení přehřátím. 

Poslední aktualizace 2018-06-20 

 
Copyright 2017 - 2021 © Osvětlení prodejny