Nejlevnější osvětlení

Úvod Nejlevnější osvětlení

 

Jestliže požadujeme nejlevnější osvětlení, zapomeňte na LED reflektory a LED panely, musíme osvětlit celou prodejnu  zářivkami. To zabezpečí dost světla na vodorovné plochy, ale méně světla na plochy svislé tj. zboží visící nebude tolik atraktivní. Pokud je však cena za pořízení osvětlení rozhodující, je i tato varianta přijatelná.

Nejvhodnější variantou  levného osvětlení  je osvětlení hranatými svítidly 2x58 W. Tato svítidla dáme na strop  u výšky do 3,4 metru, Jinak zavěsíme do výšky 2,8 m až 3,2 m na závěsy.  U menších ploch osvětlí jedno svítidlo cca 8 m2 u větších ploch /když šířka ani délka místnosti neklesnou pod 8 m/ cca 9 m2 podlahové plochy.

Náklady na osvětelní 1 m2 prodejní plochy zde vychází už okolo 110 Kč bez DPH.

Vhodná svítidla naleznete zde

Nepatrně dražší  a s lepším výsledkem je osvětlení souvislými pásy na uličkami, z hlediska spotřeby = ekonomiky provozu  nejvhodnější s tenkými trubicemi T5.  Při souvislém pásu svítidel nad uličkou = 1 ks na 1,5 m délky dostaneme při použití svítidel zde s jednou trubicí 49W velmi luxusní osvětlenost kolem 450 lx, s trubicí 35W zde ještě dle normy dostatečných 340 lx.

Poslední aktualizace - 2018-06-27

 

Zářivkové svítídlo

Copyright 2017 - 2020 © Osvětlení prodejny